Visconti Homo Sapiens Elegance Over Black Dolma Kalem 767ST01 (767ST01)

Marka : Visconti
İndirim Oranı : %22 İndirim
Fiyat : ₺4.808,03(KDV Dahil)
İndirimli : ₺3.750,26(KDV Dahil)

Visconti Homo Sapiens Elegance Over Black Dolma Kalem 767ST01

Kalem TürüKartuş Mekanizmalı Dolma Kalem (Dönüştürücü Kullanılabilir)
GövdeDeğerli Siyah Reçine
MateryalPaladyum
MateryalGümüş
23 Ayar Altın ve Palladyum Kaplamalı El Yapımı Uç
Uç KalınlığıM

Kendine özgü, özel bir duruş ortaya çıkaran Visconti Homo Sapiens elegance over black dolma kalem, siyahın cazibesi ile yazı dünyasının en klas aksesuarları arasında yer alıyor. Formuna derinlik katan rengi, yenilikçi çift mürekkep haznesi, özel kalem ucu ve tasarımının üzerindeki sanatsal detaylarıyla ön planda olan kalem, Rönesans Floransa’sının zarafetini sergiliyor.

Visconti Kalemler Hakkında

İtalya’nın her bir köşesi sanatla dolu şehri Floransa’da doğan Visconti, uzun yıllardır bu işin içinde olan dünyanın en lüks kalem markalarından biri olarak her kalem tasarımıyla birbirinden farklı hikayeler sunuyor. Olağanüstü güzellikteki kalemlerini Rönesans Floransa’sını yansıtan detaylarla buluşturan Visconti, 1988 yılında Dante Del Vecchio tarafından kurulduğundan beri büyük bir tutku ve yaratıcılıkla hayranlık uyandıran tasarımları hayata geçiriyor.

Floransa’daki 15. yüzyıldan kalma bir villada tasarlanan Visconti kalemleri, Floransa ile olan sınırsız bağını bir kez daha gösterirken, her zaman İtalya üretimi olmayıp sadece Floransa üretimi olduğunu vurgulayarak İtalya’nın Rönesans dönemindeki en değerli sanat şehrinin önemini de ortaya çıkarıyor. En ince detaylarda bile yüksek bir kaliteyi göz önünde bulunduran kalem ustası, Vecchio’nun kişisel tutkusuyla doruğa çıkan geniş bakış açısına sahip kalemleriyle yazı sanatına benzersiz bir katkı sunuyor.

Tamamıyla el yapımı üretilerek, ince bir işçilik ve sanat gerektiren her bir kalem geçmişin değerleriyle günümüzün teknik üstünlüklerini bir araya getirirken, gelecekte unutulmaz bir iz olarak kalmayı garantiliyor. Visconti’nin mücevher ustalarının engin tecrübesiyle dizayn edilen kalemlerin her biri, bilim, tarih, sanat, matematik, edebiyat, felsefe, arkeoloji gibi farklı dallardan ilham alıp, önemli olaylardan izler taşıyor. Visconti kalemlerinin bir diğer özelliği de tamamen doğa dostu olmaları. İçinde petrol bulunmayan selüloit ile tasarlanan kalemler, geri dönüşüme imkan veren özel formülleri sayesinde kalem ustasının aynı zamanda çevreci bir kalem olarak tarihte iz bırakmasına da neden oluyor.

Benzer Ürünler