Etik Optik Teknolojik ve Sınai Ürünler A.Ş. (etiknet.com)

 

İade Politikası

İADE VE DEĞİŞİM POLİTİKASI

etiknet.com sitesinden  satın aldığınız ürünler 14 gün boyunca koşulsuz iade garantisi altındadır.

İADE KOŞULLARI

·        Orjinal ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

·        Ürün detay sayfalarında "İade veya değişim yapılamaz" şeklinde ibare bulunan ürünlerde iade veya değişim işlemi yapılmamaktadır.

·        İade prosedürüne uygun olarak yapılmayan iadelerde, iade işleminin yapılması garanti edilmemektedir.


İADE PROSEDÜRÜ

·        Siparişler sayfasından iade veya değişim işlemi yapmak istediğiniz siparişi seçin.

·        Sipariş detay sayfasında sağ alt bölümde yer alan "İADE ET" butonuna tıklayın.

·        Açılan ekranda iade etmek istediğiniz ürünü seçtikten sonra iade nedeninizi kısaca belirterek "İADE/DEĞİŞİM TALEBİNİ GÖNDER" butonuna tıklayın.

Yukarıda belirtilen işlemleri yaptığınız anda iade talebiniz bize ulaşacaktır. Sonrasında müşteri temsilcilerimizden biri email yoluyla sizinle iletişime geçerek iade veya değişim işleminiz için yardımcı olacaktır.

Yukarıda belirtilen adımları takip etmeden yapılacak iadelerde yaşanabilecek aksaklıklardan etiknet.com sorumlu değildir.

İade ettiğiniz ürün(ler) bize ulaştığında gerekli kontroller yapılarak iade koşullarına uygunluğu incelenecektir ve 2 (iki) iş günü içinde tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. İade koşullarına uygun ürünler için beğendiğiniz farklı bir ürünle DEĞİŞİM talep edebilir veya ÜCRET İADESİ talep edebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR

·        İade etmek istediğiniz ürün SAAT ,KALEM VEYA ÇAKMAK ise garanti belgesi, varsa sertifikası, kullanım kılavuzu, aksesuarları ve diğer tüm orjinal paket içeriğiyle birlikte eksiksiz olarak iade etmeniz gerekmektedir. Orjinal paket içeriği eksik olan veya kullanılmış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

·        Kişiselleştirilmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

·        Siparişe özel olarak tedarik edilmiş veya üretilmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

KARGO ÜCRETLERİ

·        İade edilecek ürün(ler) anlaşmalı olduğumuz MNG Kargo ile gönderildiği takdirde kargo ücreti tarafımızca karşılanacaktır.

·        Anlaşmalı kargo şirketi dışında bir şirket aracılığıyla gönderilen iadelerde, kargo ücreti müşteriye aittir. Anlaşmalı kargo şirketi dışında bir kargoyla alıcı ödemeli olarak gönderilen iadelerde, kargo ücreti iade tutarından düşülecektir.

·        Türkiye dışından yapılan iadelerde kargo ücreti müşteriye aittir.

·        İade seçeneği olarak Değişim işlemi yapıldığı takdirde kargo ücreti etiknet.com tarafından karşılanacaktır. Yapılan değişim işlemindeki ürün iade edilmek istendiği takdirde kargo ücreti müşteriye ait olacaktır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR